Høykvalitets monoforsterker, 1000W RMS (1 Ohm)
Signature S1 er en monoforsterker fra de svenske lydekspertene hos DLS, og S1 byr på både kraft og lydkvalitet. Dette er på alle måter en imponerende forsterker med rå styrke, optimalisert kjøling og maksimert kondensatorbank. Hver eneste detalj - helt ned til den minste krets - er utviklet og bearbeidet for å gi S1 forsterkeren en utrolig kontroll og dynamikk. Det er rett og slett DLS sin beste monoforsterker til nå, et ekte flaggskip.
Signatur-serien er designet og utviklet av DLS sammen med forsterkerguruen Gordon Taylor. Han har deltatt i hele prosessen fra start til slutt, og for å bevise at dette er en forsterker på et nivå over det vanlige har Gordon satt sin egen signatur på forsterkerne i denne serien.
Egenskaper:
- Ekstremt bra signal/støy forhold
- Kompakt forsterker med mye kraft
- Høyeffektiv klasse-D teknologi
- Fantastisk lydkvalitet
- S/N Ratio: 94 dB
- THD @ 400W, 100 Hz: <0,09%
- Høynivåinngang m/autostart
Hva er unikt med S1?
S1 er en monoforsterker spesielt utformet for å drive en eller flere basselementer med både kraft og presisjon. Faktisk kan man hente ut opptil 1000W i 1 Ohm om man ønsker det. For å lykkes med dette har DLS valgt å ta med en stor kondensatorbank, kombinert med overdimensjonerte transistorer på utgangstrinn - noe som gir ekstremt stabil effekthåndtering og dynamikk.
Mye kraft setter høye krav til kjøling, og spesielt har man her lagt vekt på å forbedre luftstrømmen for å beholde en god arbeidstemperatur, selv når forsterkeren jobber for fullt.
Så nært perfeksjon som du kan komme
Når DLS startet designprosessen på Signature var utgangspunktet CCi-serien, og det synes når du ser på chassis. Men der stopper også likhetene. På Signature er det lydopplevelsen som er satt i førersetet, med et konsept som DLS kaller "Silence is Golden". Dette gjenspeiler seg i et fantastisk bra signal-til-støy forhold kombinert med lav forvrengning.
Denne forsterkeren skuffer garantert ikke!
Montering og veiledning
Koblingsskjema monoforsterker
Koblingsskjema finner du her både som PDF fil og JPG fil

Tilkobling til originalradio
Dersom denne forsterkeren skal kobles til bilens originalradio må man enten benytte et eksternt høynivåadapter (se tilbehør for anbefalt produkt) eller forsterkerens innebygde høynivåinngang. Vi anbefaler å se skjema (PDF) og vår video på Youtube om høynivåtilkobling. På mange biler vil det også være mulig å kjøpe plug and play adapter for slik tilkobling - slik at man ikke trenger å gjøre inngrep i bilens ledningsnett.
Behov for verktøy eller tilbehør til bruk ved montering?
Vi har et stort utvalg verktøy og tilbehør som gjør ethvert arbeid i bil enklere, og som innbefatter alt fra skrujern, demonteringsverktøy, loddebolt, avisoleringstang og mye mye mer.
Se oversikten over verktøy her , og ellers alt annet av tilbehør (som kabler, koblingsmateriell og annet) her
DLS Audio for life!
For de som er kjent i bilstereobransjen trenger ikke svenske DLS noen nærmere introduksjon, hvor dette merket har vært på markedet i flere tiår. Den høye kvaliteten på produktene og engasjementet hos DLS er det som har ført til at Bass Brothers har plukket ut dette merket til sitt sortiment.
DLS ble store på bilstereo på 80-tallet, og de forstod tidlig viktigheten av å støtte og følge konkurranser for å kunne utvikle sine produkter kontinuerlig, og få et godt grunnlag for å utvikle forsterkere som gir naturlig og god lyd.
DLS World Team har vært en suksesshistorie som har vunnet utallige premier i IASCA og EMMA finaler over hele verden.
På samme måte har DLS produkter vært "overrepresentert" når magasiner og organisasjoner deler ut priser og spesielle anerkjennelser for enestående produkter.
Selv om mye har forandret seg over 40 år er DLS stolte over å fortsatt inneha den innovative sjelen og produsere blant de beste forsterkere og høyttalere.
